so good
very useful
Yes, Nibble is free to download, however it contains in-app purchases or subscription offerings.
🤔 The Nibble app's quality is mixed. Some users are satisfied, while others report issues. Consider reading individual reviews for more context.
Nibble has several in-app purchases/subscriptions, the average in-app price is 45.75 ₩.
To get estimated revenue of Nibble app and other AppStore insights you can sign up to AppTail Mobile Analytics Platform.
4.66 out of 5
64 ratings in South Korea
very useful
The interface and quality of individual content is great, but the amount of content is less. If I’m watching a 3~4 content a day, I may ran out of content in 5~6 weeks. It makes me feel the price of the subscription plan is expensive, I hope you guys keep adding more content. Anyway, I like this app’s concept and idea, that make people learn more easily about something look hard and complicated.
굿.
The worst app ever to experience in 2023. The moment I opened the app, I knew I was scammed with high school level crappy development. Contents doesn't make sense, phrases and explanations are probably machine made with no understandable meaning. Texts are unreadable, interface doesn’t work, buttons are not clickable. How dare you charge people with this underdone crappy app that doesn't work? All your development budget must have been put into marketing and advertisement. There was a clear reason why you have charged before you let people to experience the app. People who read this pls save your money and don’t be fooled like me.
굳
몇 분 걸려서 설문조사 다 해놨더니 유료프로그램이라고 돈내라고 함 ㅋㅋㅋㅋ 미리 명시를 해주시던지요
Be upfront with the payment request. Waste of time.
strong memories in a short time
The tidbit about 360 being in the 359th position of Pi is amazing.
I enjoy that they make each lesson interactive and visual. I’m able to retain the information easier
Chart
|
Category
|
Rank
|
---|---|---|
Top Grossing
|
|
5
|
Top Free
|
|
6
|
Top Grossing
|
|
6
|
Top Free
|
|
7
|
Top Grossing
|
|
7
|