With Storyland, you will be able to listen and enjoy the magical stories for Xmas. In addition, you can create your own story and share it with friends and family!
Begin enjoying the magic of stories by the Storyland App!
The app includes the following features:
1. A digital album to collect the Storeez® figurines.
2. Scanning functions to get the story of each figurine.
3. Record your own story and share it.
Storyland app is also connected with the Storyland Box, so you could create your own story and your friends can listen to it by their special recording figurine even if they are far away from you!
This is a great tool to stay in touch from far away and connect for example grandparents with their grandchildren! Create your own story, your own message, and let the kids play it on the magical Storyland Box.
Hide..Show more..
Screenshots
User Rating
1.7 out of 5
56 ratings
in Greece
5 star
7
4 star
1
3 star
4
2 star
0
1 star
44
Ratings History
Reviews
Δε δουλεύει
Εν όψει των φετινών γιορτών και 2 χρόνια αφού βγήκε η εφαρμογή, ας φιλοτιμηθει κάποιος να το φτιάξει! Όλοι οι κωδικοί βγαίνει ότι δεν υπάρχουν και φυσικά η κα Santa δεν ηχογραφεί ούτε για αστείο!
Είναι κρίμα γιατί τα παιδιά το περιμένουν πώς και πώς και τελικά απογοητευονται. Άσε και τα χρήματα που έχουμε δώσει εντελώς τζάμπα....
Μέτρια
Μάπα εφαρμογή αλλά φοβερό το box με τις φιγούρες ,το έχουν λατρέψει τα μικρά και μπορείς να το χρησιμοποιείς σαν ηχείο blue tooth και να ακούς οτιδήποτε υπάρχει σε αφηγηματικό παραμύθι στο YouTube ή ακόμα και να ηχογραφήσεις κάτι δικό σου στο κινητό (με άλλη εφαρμογή) και να το ακούσεις στο box.
Πολύ «βαρύ» για παιδάκια
Θα το χαρακτήριζα περισσότερο χριστουγεννιάτικες ιστορίες, όχι παραμύθι.
Οι φωνές λίγο άτυχη επιλογή καθώς στο ρόλο των παιδιών ακούγονται φωνές που παραπέμπουν σε μεγαλοεφήβους αν όχι σε ενήλικες…και η γιαγιά αρκετά αυστηρή κ όχι γλυκιά. Καλή προσπάθεια πάντως σε ό,τι έχει να κάνει με το μήνυμα των ιστοριών.
Εκμετάλλευση
Ντροπή να εκμεταλλεύεστε τη μαγεία των παραμυθιών! Πάρα πολύ ακριβό για να μην δουλεύει και ακόμα να μην έχετε μπει στον κόπο να το φτιάξετε. Απευθύνεστε σε παιδιά οπότε και η απογοήτευση είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτό που ίσως νομίζεται! Πρέπει να φτιάξετε την εφαρμογή σας
Απαράδεκτη εφαρμογή
Κλειδωμένες παιδικές ιστορίες;;για ποιον λόγο;;!!
Πρόβλημα !!!
Υπάρχει πρόβλημα με την εφαρμογή όταν σκανάρω τα πιόνια ακουω τις ιστορίες τους αλλά όταν ηχογραφώ την δίκη μου δεν μπορώ να την ακούσω από το κουτί-ηχείο μόνο από την συσκευή μου σας παρακαλώ διορθώστε το!!!
Ms Santa playback problem
Η ηχογράφηση είναι προβληματική. Αποθηκεύσανε κάποια λεπτά, μετά έγινε ένα λαθος και θέλαμε να το διαγράψουμε και από τότε τίποτα, ούτε μπορούμε να ηχογραφήσουμε ούτε τίποτα. Μεγάλη απογοήτευση εννοείται από το παιδί που περίμενε και το δικό του παραμύθι όπως υποσχόταν η διαφήμιση τόσο καιρό. Πρεπει να διορθωθεί το πρόβλημα γιατί είναι πολύ ακριβό για να αποκτηθούν οι φιγούρες και πολύ κρίμα για τα παιδιά να στενοχωριούνται για λάθη της εφαρμογής.
Κυρια Σαντα
Μπορειτε να μας πειτε πως γινεται να βαζουμε την Κυρια Σαντα πανω στο κουτι και να ακουμε την ιστορια που ηχογραφησαμε;
Το να την ακουμε απο το κινητο ποιο το νοημα να παρουμε την φιγουρα με 200€ αγορες κιολας;
Βγαζει σφαλμα!!
Ειναι απαραδεκτο να μην το εχετε φτιαξει μεχρι σημερα... ποτε θα το φτιαξετε το Πασχα;
Γερμανικη εταιρεια αλλα σε τίποτα δεν φτανετε την Γερμανια.
Σε καμια περιπτωση δεν θα ειχαν βγαλει τιποτα "ελλατωματικο" και να συνεχιζουν να το πλασσαρουν χωρις να το διορθωσουν!! Φτιαξτε το η βγαλτε μια ανακοινωση οτι ειστε ανικανοι να το επιδιορθωσετε και ζητηστε συγνωμη!
Δεν λειτουργει
Σας παρακαλουμε διορθωστε την εφαρμογη ουτε σκαναρει ουτε ηχογραφει και η απογπητευση ειναι μεγαλη απο τα παιδια